Shine Club TarnĂłwDrukarnia Tarnów i producent reklam

 
Sukces na zakończenie sezonu.
W miniony weekend na nowo wybudowanym torze w Słomczynie odbyły się ostatnie rundy kartingowej serii Rotax Max Challenge Poland, w których niewątpliwy sukces odniósł jeden z najmłodszych kierowców - Maciej Gładysz z Gładysz Karting Team.

To był niezwykły debiut słomczyńskiego kartodromu w rozgrywkach oraz znakomity występ najmłodszego w stawce kategorii Micro Max Macieja Gładysza. Tarnowianin fantastycznie zaadoptował się w treningach oficjalnych przed rundami zajmując czołowe pozycje w walce o pole position. W obu odsłonach pucharu Polski zanotował 5. i 4. miejsce w 23 osobowej stawce, najwyższe pozycje w tym sezonie. W konsekwencji Maciej Gładysz, którego celem na ten sezon było zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej uplasował się na 8. pozycji!

W zawodach w Słomczynie wystartowała również starsza siostra Macieja, Natalia Gładysz, która jednak weekendu wyścigowego nie zaliczy do najlepszych. W niedzielę wystartowała tylko w jednym wyścigu, w sobotę natomiast uplasowała się na 16. pozycji. Natalia skupiła się na walce w drugiej części stawki i toczyła zacięte boje z kilkoma kierowcami. W klasyfikacji generalnej zawodniczka Gładysz Karting Team uplasowała się ostatecznie na 20. miejscu wśród 35 kierowców kategorii Micro Max.

Trzecim zawodnikiem Auto Moto Klubu Tarnowskiego, który startował w Słomczynie był Franio Kalinka biorący udział w pokazach Baby Challenge (czyli najmłodszych dzieci) więc teoretycznie miejsc nie zajmują ale oczywiście walka jest i Franek zajmował na zmianę raz pierwsze raz drugie miejsce. W przyszłym roku będzie startował w wyższej klasie Rotax Micro Max.

Weekend wyścigowy w Słomczynie zakończył sezon rozgrywkowy w Polsce. Kierowcy mają za sobą już rozgrywki mistrzowskie i pucharowe. Debiut toru, który jest najnowszym kartodromem był niezwykle udany, szczególnie dla Macieja Gładysza, który w ostatnich miesiącach udowodnił, że w przyszłym roku będzie zaliczał się do najszybszych zawodników w naszym kraju.

Gratulujemy naszym młodym zawodnikom i życzymy sukcesów w przyszłym sezonie!


Dodał: admin, dnia 22.09.2016, 20:36


Powered by PsNews