Shine Club TarnĂłw

Ogłoszenia motoryzacyjneFirma reklamowa - Drukarnia Tarnów

 
Zacięty finał mistrzostw Polski
W miniony weekend w Zielonej Górze odbył się finałowy weekend Kartingowych Mistrzostw Polski. W imprezie wystartowało wielu kierowców z Polski oraz zagranicy, którzy walczyli o tytuły mistrzowskie w 2016 roku. W najmłodszej kategorii Rotax Micro Max nie mogło zabraknąć zawodników Gładysz Karting Team Natalii i Macieja Gładyszów, dla których był to kolejny występ w najważniejszej imprezie sezonu kartingowego w Polsce.

Po pierwszej serii mistrzostw Polski rozegranej w Bydgoszczy podopieczni tarnowskiego zespołu zajmowali 8. i 15. pozycję w stawce. Wyżej plasował się młodszy z rodzeństwa Maciej, który znakomicie zaprezentował się w pierwszej odsłonie cyklu i miał szansę na znakomity wynik, jednak ostatecznie pech sprawił, że musiał zadowolić się 8. miejscem.

Już na początku zawodów w Zielonej Górze znów znać o sobie dał Maciej, który trening oficjalny zakończył na wysokim czwartym miejscu.

Natalia zajęła w czasówce 12. miejsce. Niestety pierwszy dzień był dla tarnowskich kierowców pechowy. Po wyścigach ostatecznie Maciek znalazł się na siódmym miejscu, Natalia na trzynastym. Młodszy z rodzeństwa miał szansę na wyższą pozycję, radził sobie bardzo dobrze, ale w drugim wyścigu został wypchnięty z toru przez jednego z rywali na ostatnim okrążeniu i spadł z 6. na 9. miejsce. W pierwszym zakończył rywalizację na 7. pozycji. Natalia dwukrotnie uplasowała się na 11. pozycji.

W niedzielnych wyścigach tarnowianie radzili sobie znacznie lepiej. Maciej Gładysz w pierwszym wyścigu zajął 7. miejsce po bardzo dobrej walce z rywalami. Natalia Gładysz zameldowała się na 14. pozycji po incydencie i wizycie poza torem. Ostatnia sesja wyścigowa to bardzo twarda walka w środku stawki. Maciej po wypchnięciu z toru przez rywala zameldował się na mecie na jako 11., Natalia była 13.

W tegorocznych Kartingowych Mistrzostwach Polski tarnowianie uplasowali się na 13. i 7. pozycji. Natalia Gładysz zajęła pozycję tuż poza pierwszą dziesiątką, Maciej znalazł się tuż za ścisłą czołówką, co jest znakomitym wynikiem najmłodszego w stawce kierowcy.

W rywalizacji Micro Max wystartowało 18. kierowców.

Dodał: admin, dnia 31.08.2016, 15:21


Powered by PsNews