Shine Club TarnĂłw

Ogłoszenia motoryzacyjneFirma reklamowa - Drukarnia Tarnów

 
Maciej Gładysz świetnie w Toruniu!
W Toruniu zakończył się kolejny weekend wyścigowy Rotax Max Challenge Poland. Fantastycznie zaprezentował się w zawodach jeden z najmłodszych kierowców kategorii Micro Max Maciej Gładysz. Niestety w rywalizacji nie mogła uczestniczyć jego starsza siostra Natalia. Problemy zdrowotne wykluczyły ją z udziału w toruńskich rundach.

Maciej Gładysz od początku toruńskiego weekendu zaliczał się do najszybszych kierowców najmłodszej kategorii. Udowodnił to już w pierwszym treningu oficjalnym, kiedy uzyskał czwarty czas. Niestety w pierwszym wyścigu nie dane mu było zaprezentować pełni swoich możliwości. Awaria świecy już na pierwszym okrążeniu pozbawiła go szans na walkę o czołowe pozycje. Jednak w drugim biegu finałowym Maciej zaprezentował się znakomicie. Udowodnił, że jest jednym z najszybszych w Toruniu notując skok w trakcie 13 finałowych okrążeń z 20. pozycji na 8!
Pierwszą odsłonę weekendu zakończył na 11. miejscu.

Dzień później Maciej prezentował równie dobrą formę. W czasówce uzyskał siódmą pozycję, a w wyścigach plasował się najpierw na 10. pozycji, po twardej walce stoczonej z rywalami, a później bezkompromisowo rozprawił się z zawodnikami w środku stawki przyjeżdżając na metę na 5. pozycji! Przypomnijmy, że tarnowianin należy do najmłodszych kierowców Rotax Max Challenge Poland, a swoją kartingową przygodę rozpoczął niespełna rok temu.
Drugą odsłonę weekendu zakończył na 7. miejscu

W klasyfikacji generalnej przed ostatnim weekendem wyścigowym rodzeństwo Gładyszów plasuje się na 9. i 17. miejscu w stawce. Wyższą pozycję zajmuje Maciej, który uczestniczył we wszystkich rundach tegorocznego sezonu. Natalia, która pauzowała w dwóch weekendach jest na 17. pozycji wśród 33 sklasyfikowanych kierowców najmłodszej kategorii.

Przed Maciejem i Natalią finałowy weekend wyścigowy Kartingowych Mistrzostw Polski w Zielonej Górze, który zostanie rozegrany w sierpniu. Ostatnia odsłona Rotax Max Challenge Poland odbędzie się na powstającym obiekcie w Słomczynie w drugiej dekadzie września.Dodał: admin, dnia 06.08.2016, 12:43


Powered by PsNews