Shine Club TarnĂłw

Drukarnia Tarnów i producent reklam

Ze zmiennym szczęściem w Bydgoszczy
W Bydgoszczy zakończyła się pierwsza seria Kartingowych Mistrzostw Polski. W najważniejszej imprezie sezonu nie mogło zabraknąć dwójki kierowców Gładysz Karting Team. Natalia i Maciej Gładyszowie walczyli o punkty w najliczniejszej kategorii Rotax Micro Max. Weekend obiecująco rozpoczął młodszy z rodzeństwa Maciej, ale pierwszego dnia miał sporego pecha.

Maciej doskonale zaprezentował się w treningu oficjalnym poprzedzającym wyścigi w Bydgoszczy. Zajął czwarte miejsce w niezwykle silnej stawce rywali na co dzień ogrywających główne role nie tylko na krajowym podwórku, ale również w zagranicznych zawodach Rotax. Niestety, już na starcie do pierwszego wyścigu został uderzony przez jednego z rywali i kolejne wyścigi rozpoczynał z dalszych pozycji. Nie przeszkodziło mu to jednak w skutecznej rywalizacji w kolejnych biegach. W trzech wyścigach Maciej wykonał aż 21 wyprzedzeń i pierwszą serię mistrzostw zakończył na 8. pozycji w klasyfikacji generalnej. Zanotował 9., 5. i 8. miejsce w trzech wyścigach.

Natalia radziła sobie w Bydgoszczy ze zmiennym szczęściem. W czterech biegach o punkty zajęła 12., 13. i dwukrotnie 14. pozycję walcząc w drugiej części stawki Micro Max. Ostatecznie uplasowała się na 14. miejscu w kategorii i w drugiej serii mistrzostw, która odbędzie się w Zielonej Górze postara się o awans do pierwszej dziesiątki. Tegoroczne mistrzostwa to drugi start Natalii w KMP w jej krótkiej karierze kartingowej. W roku ubiegłym w najważniejszej imprezie sezonu zajęła 14. miejsce. Maciej w tym sezonie debiutuje w KMP.

Drugi, finałowy weekend Kartingowych Mistrzostw Polski odbędzie się na zielonogórskim torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie w sierpniu (19-21 sierpnia). Impreza jest transmitowana na żywo przez Polski Karting na stronie polskikarting.pl/live

Za niespełna dwa tygodnie Natalia i Maciej wystartują w kolejnej IX i X rundzie Rotax Micro Max na torze w Toruniu.

Dodał: admin, dnia 19.07.2016, 16:35