Shine Club TarnĂłw

Drukarnia Tarnów i producent reklam

Świetna walka tarnowian w Poznaniu!
W niedzielę na torze Poznań w Przeźmierowie zakończył się czwarty weekend wyścigowy Rotax Max Challenge Poland. Na najdłuższym i najszybszym kartodromie w Polsce wystartowała również dwójka kierowców zespołu Gładysz Karting Team, Natalia i Maciej, którzy zaliczyli kolejny bardzo dobry występ w najliczniejszej kategorii.

Weekend kierowcy Gładysz Karting Team rozpoczęli od sobotniej czasówki, w której fantastyczny wynik uzyskał Maciej Gładysz. Zajął czwartą pozycję w stawce i ruszył do pierwszego wyścigu z drugiej linii. Czwarta czasówka młodszego z rodzeństwa Maćka to jego najlepszy wynik w treningu oficjalnym w tym sezonie.

Pierwszą odsłonę weekendu Maciej zakończył na wysokiej siódmej pozycji, co pokazuje progres w rywalizacji tarnowskiego kierowcy na przestrzeni dotychczasowych siedmiu rund Rotax Max Challenge.

Natalia Gładysz po groźnym wypadku w treningach wolnych prezentowała się nad wyraz dobrze i rywalizowała w środku stawki 22 kierowców kategorii Micro. Ostatecznie po 12. i 13. pozycji w obu wyścigach zajęła 13. miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Druga odsłona weekendu była niezwykle ciekawa. Maciej, który prezentował się znakomicie na poznańskim torze w pierwszym wyścigu miał pecha. Jadąc na wysokim siódmym miejscu, tuż za grupką liderów został wyrzucony z toru przez jednego z rywali i spadł na koniec stawki. Udało mu się jednak szybko powrócić na tor i wyprzedzić jeszcze pięciu rywali. Tempo, które prezentował było nadzwyczajne. Udowodnił to w kolejnym, decydującym biegu, kiedy przyjechał na metę na 12. pozycji. Ostatecznie wyprzedził 10 rywali w ciągu dwóch wyścigów.

Natalia walczyła w środku stawki, jadąc szybko i bez kompleksów broniąc się przed atakami rywali znajdującymi się tuż za jej plecami. W niedzielnym treningu oficjalnym uzyskała 17. czas, ale już w pierwszym wyścigu wywalczyła kilka pozycji. Dobre tempo pozwoliło jej na zajęcie 14. miejsca. Ostatecznie, po dwóch wyścigach, uplasowała się na 16. pozycji w stawce.

W klasyfikacji generalnej tarnowscy kierowcy zajmują 9. i 14. pozycję w klasyfikacji generalnej. Cieszy szczególnie 9. miejsce młodszego Macieja, który już przedarł się do pierwszej dziesiątki stawki najliczniejszej kategorii Rotax Max Challenge Poland. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa weekendy wyścigowe tej pucharowej serii. A w wakacje odbędzie się najważniejsza impreza sezonu – kartingowe mistrzostwa Polski, w których Natalia i Maciej również wezmą udział.

Dodał: admin, dnia 13.06.2016, 22:32