Shine Club TarnĂłw

Ogłoszenia motoryzacyjneFirma reklamowa - Drukarnia Tarnów

 
Zacięta rywalizacja!
Na torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie odbyła się inauguracja sezonu 2016 serii Rotax Max Challenge Poland. W najliczniejszej kategorii Micro Max wystartowała dwójka tarnowskich kierowców Natalia i Maciej Gładysz. Oboje z powodzeniem rywalizowali wśród najmłodszych zawodników.

Inauguracja polskiej serii Rotax odbyła się w niezwykle trudnych warunkach. Padający deszcz sprawił, że niemal wszystkie wyścigi weekendu były niezwykle wymagające, a rywalizacja nie pozbawiona emocji. Młodzi tarnowianie zaprezentowali się bardzo dojrzale i na miarę oczekiwań. Oboje plasowali się w pierwszej dziesiątce lub w środku stawki wyścigów bardzo wyrównanej kategorii. Na pochwałę zasługują oboje bowiem Maciej, jeden z najmłodszych uczestników rozgrywek pokazał wyścigowy pazur tocząc boje z faworytami, a Natalia, zwłaszcza drugiego dnia zmagała się nie tylko z trudnymi warunkami na torze, ale również z przeziębieniem. Mimo to, potrafiła uplasować się w środku 24 osobowej stawki Micro Max.

W pierwszej sobotniej rundzie Natalia i Maciej zajęli odpowiednio 7. i 8. miejsce. Dzień później po nieco słabszych czasówkach toczyli boje w środku stawki zajmując 12. i 14. pozycję. Z bardzo dobrej strony pokazał się Maciej Gładysz, który w finałowym biegu przedarł się z 24. miejsca na 11.

Po dwóch inauguracyjnych rundach tarnowianie zajmują 11. (Natalia) i 12. miejsce (Maciej) w klasyfikacji generalnej kategorii Rotax Micro Max. Za dwa tygodnie wystąpią ponownie na polskim torze. Tym razem w Bydgoszczy podczas III i IV rundy polskiej serii.


I runda:

Natalia Gładysz - trening oficjalny P14, finał 1 P10, finał 2 P7, klasyfikacja rundy P7

Maciej Gładysz - trening oficjalny P8, finał 1 P9, finał 2 P8, klasyfikacja rundy P8

II runda:

Natalia Gładysz - trening oficjalny P20, finał 1 P12, finał 2 P13, klasyfikacja rundy P12 Maciej Gładysz - trening oficjalny P19, finał 1 nie ukończył, finał 2 P11, klasyfikacja rundy P14

Dodał: admin, dnia 25.04.2016, 21:43


Powered by PsNews