Shine Club TarnĂłw

Drukarnia Tarnów i producent reklam

Emocjonujący weekend
Gładysz Karting Team ma za sobą kolejne rundy cyklu ROTAX Max Challenge Poland. Natalia i Maciej zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w swoich kategoriach.

Zawody odbyły się w miniony weekend w Zielonej Górze na torze Wallrav Race Center. Podczas sobotnich zawodów Natalia Gładysz rywalizowała ze zmiennym szczęściem. Po bardzo dobrym starcie w pierwszym finale przesunęła się z 13 na 11 pozycję, jednak chwilę później po świetnej walce z rywalami z toru zajmowała już 9 miejsce! Niestety pod koniec czwartego okrążenia bezpardonowy atak jednego z zawodników wyeliminował Natalię z dalszej części wyścigu, ponieważ zniszczeniu uległo zawieszenie w jej gokarcie. W drugim sobotnim finale Natalia po zaciętym pojedynku na torze ukończyła wyścig w drugiej dziesiątce. Podczas niedzielnych zawodów reprezentantka Gładysz Karting Team zajęła odpowiednio 14 (finał 1) i 15 (finał 2) miejsce w kategorii Micro Max. W zawodach została sklasyfikowana na 14 miejscu na 22 startujących. Przypomnijmy że dla Natalii, która jest jedyną dziewczynką w stawce, jest to pierwszy sezon startów w kartingu.

Równie dobrze podczas sobotnich i niedzielnych startów w Pokazach Micro Max (kategorii dla najmłodszych przygotowująca do startów w profesjonalnych zawodach) zaprezentował się Maciuś Gładysz. 7-latek walczył jak równy z równym z dużo starszymi zawodnikami.

Kolejne zawody z udziałem Natalli i Macieja odbędą się w dniach 17-19 lipca na torze w Poznaniu w ramach I serii Kartingowych Mistrzostw Polski.

Dodał: admin, dnia 15.06.2015, 18:35