Shine Club TarnĂłw

Drukarnia Tarnów i producent reklam

Tarnowianie podczas I rundy Międzynarodowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Supermoto.
Tegoroczna pierwsza runda Międzynarodowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski przypadła w organizacji Ludowemu Klubowi Turystycznemu „Wyczół” Gościeradz.

Od sobotniego poranka 26 kwietnia w okolicach Bydgoskiego Kartodromu roznosił się wspaniały dźwięk pochodzący z wydechów wielu jednocylindrówek. Poranne treningi wolne jak i kwalifikacyjne odbywały się przy bezdeszczowej pogodzie.
W kwalifikacjach nasi debiutanci w klasie mistrzowskiej : Piotr Brygider #73 i Patryk Wąs #217 zajęli odpowiednio 12 i 15 miejsce.

W Pucharze Polski startowali Arkadiusz Michalski #545, Marcin Kozłowski #69, Wojciech Wilowski #303, oraz dwóch debiutantów Paweł Kłos #242 i Radosław Skalmierski #222.

Około południa nad Bydgoskim Kartodromem zawisły ciemne chmury,ale pierwsze wyścigi w obu klasach odbyły się na suchej nawierzchni, natomiast pozostałe dwa na mokrej.
W klasie mistrzowskiej bój o pierwsze miejsce toczyli młodziutki szwed Kevin Fagre #55, nasz rodak Piotr Salamon #86, oraz rosjanin Alexander Latyshew #12.

Tarnowianie nie mieli zbyt dużo szczęścia na tej rundzie ponieważ w drugim wyścigu Piotr Brygider #73 kilkadziesiąt sekund po tym jak spadł deszcz zaliczył kilku metrowy ślizg, co spowodowało spadek na ostatnią pozycję z której udało mu się przeskoczyć jeszcze kilku rywali. Patryk Wąs #217 również zaliczył upadek, lecz niestety nie mógł kontynuować wyścigu z powodu wybitego barku. Ostatecznie Piotr zajął 13 miejsce a Patryk został sklasyfikowany na 17 miejscu. W Pucharze Polski równo i dynamicznie jadący na motocyklu TM Arkadiusz Michalski #545 zajął 8 miejsce, Marcin Kozłowski #69, który świetnie radzi sobie w terenie zajął 13 miejsce. Wojciech Wilowski #303 zmagający się z kontuzją lewego barku , musiał wycofać się z pierwszego wyścigu ze względu na awarię pompy wody a ostatecznie zajął miejsce 20, Paweł Kłos #242 miejsce 24, a Radosław Skalmierski #222 który miał ciągłe problemy z odpaleniem silnika nie został sklasyfikowany.

Dodał: admin, dnia 07.05.2014, 20:19